22 січня – День Соборності України
22 січня 1918 року на IV універсалі Центральною Радою було проголошено, що Україна стала незалежною державою. Рівно через рік (22 січня 1919 року) було підписано Акт злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР). Тобто за документом ці дві частини об’єднувалися в одну, щоб створити єдину державу. Назвали його просто “Акт Злуки”.
На жаль, довгоочікуваного об’єднання так і не відбулося. Однак ця подія мала надзвичайний вплив на подальшу політичну ситуацію. Так, напередодні річниці 1990 року між Львовов і Києвом було створено “живий ланцюг” з мільйонів людей, які трималися за руки. Ця акція стала підтвердженням єдності та стійкості українського народу. Вона вважається однією з найбільших у світовій історії.
1999 року президент України Леонід Кучма підписав наказ про створення державного свята — Дня Соборності України — 22 січня.
Що таке соборність? Це духовне єднання всіх територій, які історично належали українському народові, єдність і цілісність загальної території України, недоторканність її кордонів. Також соборність означає, що Україна має свою єдину національну державу, яку створює сам народ як вільну, суверенну, демократичну, правову й соціальну.
Напередодні цієї дати у закладі класоводами та класними керівниками проведено виховні години: “Соборна Україна” (6 клас, Адаменко Т.А.), «22 січня – День Соборності України» (5-А клас, Куриленко Л.І.) та години спілкування, перегляд відеопроєкту “День Соборності України. Розповідаємо” (7 клас, Круглова Т.М.), «День Соборності України 22 січня. Історія та сучасність» (10 клас, Прокопенко Г.М.; 5-А клас, Куриленко Л.І.), конкурс малюнків до Дня Соборності “В серці з Україною” (2 клас, Руденко Н.М.).
Вчителем історії Адаменко Т.А. проведено бесіду за круглим столом “Шлях до соборності України” (10 клас), інформаційний дайджест “Від незалежності УНР до акту злуки УНР і ЗУНР” (11 клас).
Педагог-організатор Полякова Л.П., провела інформаційний челендж “Україна – єдина”.