Умови доступності та санітарний регламент

Умови доступності закладу освіти для навчання осіб з особливими освітніми потребами регулюється постановою Кабінету міністрів України “Порядок організації інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах” від від 15 серпня 2011 р. №872, листом Міністерства освіти і науки “Про забезпечення безперешкодного доступу до навчальних закладів” від 13.08.2014 №1/9-414, ДБН В.2.2-3:2018 “Будинки та споруди. Заклади освіти”, ДБН В.2.2-40:2018 “Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення”.

Власник загальноосвітнього навчального закладу виділяє в установленому порядку кошти для забезпечення безперешкодного доступу до будівель та приміщень таких закладів дітей з особливими освітніми потребами, створення відповідної матеріально-технічної та методичної бази, забезпечує підвищення кваліфікації педагогічних працівників з питань надання освітніх послуг дітям з особливими освітніми потребами у класах з інклюзивним навчанням, сприяє провадженню інноваційної діяльності, здійснює заходи щодо придбання транспортних засобів для підвезення таких дітей до місця навчання та додому.

умови доступності

Для організації інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами у загальноосвітніх навчальних закладах створюються умови доступності для:

  • забезпечення безперешкодного доступу до будівель та приміщень такого закладу дітей з порушеннями опорно-рухового апарату, зокрема тих, що пересуваються на візках, та дітей з порушеннями зору;
  • забезпечення необхідними навчально-методичними і наочно-дидактичними посібниками та індивідуальними технічними засобами навчання;
  • облаштування кабінетів учителя-дефектолога, психологічного розвантаження, логопедичного для проведення корекційно-розвиткових занять;
  • забезпечення відповідними педагогічними працівниками.

Умови доступності в закладі

У Бобровицькому ЗЗСО І-ІІІ ст. №2 для навчання дітей з особливими освітніми потребами у закладі створені відповідні умови,  а саме – наявний пандус.

Основні приміщення закладу мають природне освітлення.

При оздобленні класних кімнат, приміщень враховано вимоги: стіни світлих тонів; меблі, парти – світлого кольору та кольору натурального дерева; стелі, віконні рами – білі.

Розташування меблів і обладнання, декоративних рослин сприяє максимальному використанню денного світла і рівномірному освітленню приміщень.

Протягом навчального року у приміщеннях рівень освітлення підвищується за допомогою штучного освітлення.

У закладі дотримується повітряно-тепловий режим відповідно до Санітарного регламенту. Приміщення  обладнані системами центрального опалення, що забезпечують сприятливі мікрокліматичні умови внутрішнього середовища. Чистота повітря у закладі забезпечується регулярністю вологого прибирання, використанням всіх видів провітрювання (наскрізне, кутове, однобічне).

Території  закладу підтримуються в належному стані.

Санітарний регламент

Наказ МОЗ від 25.09.2020 № 2205 «Про затвердження Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти»

Перейти до вмісту