24 травня – День слов’янської писемності і культури

24 травня – День слов’янської писемності і культури (встановлено відповідно до Указу Президента України від 17 вересня 2004 року №1096/2004).

Щорічно 24 травня у всіх слов’янських країнах урочисто прославляють святих Кирила і Мефодія – творців слов’янської писемності.

24 травня православна церква згадує святих рівноапостольних братів Кирила і Мефодія. Брати були православними ченцями, слов’янську абетку створили у грецькому монастирі.
Слов’янська писемність була створена в IX столітті, близько 862 року. Новий алфавіт отримав назву «кирилиця» на ім’я візантійця Костянтина, який, прийнявши чернецтво, став Кирилом. А допомагав йому в богоугодній справі освіти слов’янських народів старший брат Мефодій
.

Кирило створив слов’янську абетку на основі грецької, суттєво змінивши її, щоб передати слов’янську звукову систему. Були створені дві абетки – глаголиця і кирилиця.
В Україні ім’я Кирила і Мефодія мала перша українська політична організація в Києві – Кирило-Мефодіївське братство (1845–1846), а відзначають свято на державному рівні з 2004 року.

24 травня - День слов'янської писемності і культури

У 3-Б класі відбулась виховна година «День слов‘янської писемності і культури», метою якої було ознайомити учнів з слов’янськими просвітителями Кирилом та Мефодієм, сформувати уміння і навички зв’язного усного мовлення, розвивати мислення, виховати в учнів пошану до людей, які багато зробили для розвитку слов’янської писемності і культури. Також діти переглянули презентацію «Творці слов‘янської писемності»

Для здобувачів освіти 5-7 класів пройшло інформування, а в 5 класі відбувся перегляд відеофільму

24 травня - День слов'янської писемності і культури

Наш спільний обов’язок не лише дбати про історико-культурну спадщину, а й забезпечувати розвиток сучасної креативної української культури.
Утверджуймо імідж високоосвіченої української нації та плекаймо неоціненний скарб – нашу мову. Адже лише любов до власної історії, примноження культурної спадщини свого народу є основами морального та духовного розвитку суспільства.

Перейти до вмісту