Про НМТ
НМТ (Національний мультитест) випускники складатимуть у спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях навчальних закладів – тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ). ТЕЦ будуть створені в Україні і в деяких країнах, де найбільше переселенців.
НМТ 2023 буде містити завдання з трьох предметів. З них два обов’язкових предмета – українська мова та математика, а третій предмет – на вибір учня: історія України, іноземна мова (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, фізика, хімія.
Всього на здачу тесту з трьома блоками виділяється 180 хвилин. Абітурієнти самі розподіляють цей час між предметами.
Завдань з відкритою формою відповіді у НМТ 2023 не буде. Але будуть завдання з короткою формою відповіді, де замість пропуску потрібно вписати число або слово.
Дата НМТ 2023 вже відома. Буде дві сесії – основна та додаткова.
Основна сесія НМТ відбудеться з 5 до 23 червня. Додаткова – з 11 по 24 липня. Зареєструватись на основну сесію учасники зможуть з 3 квітня по 3 травня.
Реєстрація на НМТ 2023
3 квітня розпочалася реєстрація на тестування. На спеціальному сайті потрібно зареєструватися на НМТ 2023. При реєстрації майбутні абітурієнти вказують у персональному кабінеті реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП), ПІБ, дату народження та дані документа, що засвідчує особу.
Також для реєстрації на НМТ 2023 потрібно:
- вказати дані для реєстрації;
- вибрати із запропонованого переліку предмет для третього блоку тесту та місто, де випускник проходитиме НМТ;
- скачати сканкопію документів для реєстрації на НМТ;
- підтвердити бажання взяти участь у НМТ та надіслати інформацію на обробку.
Випускники можуть складати НМТ 2023 за кордоном, якщо їм довелося виїхати з України. 21 країна вже підтвердила проведення НМТ на своїй території.
Вступна кампанія 2023 – порогові бали по НМТ для вступу
Пороговий бал для вступу на контракт у 2023 році складе 10% правильних відповідей по кожному з трьох предметів (в минулому році було достатньо дати 1 правильну відповідь по кожному предмету).
Пороговий бал для вступу на бюджет буде відрізнятися для різних спеціальностей. Для більшості спеціальностей достатньо буде набрати 130 балів, для спеціальностей “Право” та “Міжнародні відносини” – 140 балів, а для “Медицини” та “Стоматології” – 150 балів.
Абітурієнт може подати максимум 20 заяв на вступ, з них максимум 5 заяв на бюджет. Середній бал атестата при вступі враховуватися не буде, але буде враховуватися регіональний коефіцієнт, який визначать з наближенням дати НМТ.
НМТ з української мови
Обов’язковий блок з української мови буде містити 30 завдань. З них 10 завдань з однією правильною відповіддю з чотирьох, 15 – з однією правильною відповіддю з п’яти, і 5 – на встановлення відповідності. Твір в рамках НМТ випускники писати не будуть.
НМТ з математики
Математика – другий обов’язковий предмет мультитеста. У цьому блоці буде 22 завдання. З них – 15 тестів, 3 завдання на встановлення відповідності, і 4 завдання, де потрібно вписати відповідь.
НМТ з історії
На відміну від НМТ 2022, у 2023 році історія України є опціональним, а не обов’язковим предметом. Цього року питання з історії охоплюватимуть другу половину XVI – початок XXI століття. У 2022 році завдання з історії зачіпали лише події останнього століття.
Всього по історії буде 30 завдань. З них – 20 тестів з однією правильною відповіддю, 4 завдання на встановлення відповідності, 3 – на встановлення хронологічної послідовності та 3 завдання з вибором трьох правильних відповідей із семи запропонованих. Останні два формати питань нові для НМТ, але вже застосовувалися у ЗНО.
НМТ з інших предметів
Блок з іноземної мови буде містити 32 завдання. З них 5 тестів, 11 завдань на встановлення відповідності та 16 на заповнення порожніх місць у тексті.
З біології випускникам потрібно буде відповісти на 30 завдань. З них 24 тести, 4 завдання на встановлення відповідності та 2 завдання з вибором трьох правильних відповідей.
У блоці по хімії буде 30 завдань. З них 22 тестових завдання, 2 завдання на встановлення відповідності та 6 завдань з короткою відповіддю.
На НМТ 2023 по фізиці буде 20 завдань. З них 12 тестів, 2 завдання на встановлення відповідності та 6 завдань з короткою відповіддю.
Про ЗНО
ЗНО (зовнішнє незалежне оцінювання) проводиться з метою забезпечення прав осіб на рівний доступ до вищої освіти та оцінювання відповідності результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, державним вимогам.
Участь у зовнішньому оцінюванні може взяти особа, яка має повну загальну середню освіту або здобуде її в поточному навчальному році та зареєструвалася відповідно до встановлених вимог.
Зовнішнє оцінювання проводиться щороку з використанням технологій педагогічного тестування. Завдання сертифікаційних робіт укладаються Українським центром відповідно до програм зовнішнього оцінювання з певних навчальних предметів.
Пробне ЗНО 2022
Основна інформація
Пробне зовнішнє незалежне оцінювання проходить з метою ознайомлення всіх охочих із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання, структурою та змістом тестового зошита, порядком доступу до пункту тестування та робочого місця. Пробне тестування є важливою складовою підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання.
Графік проведення
Реєстрація на пробне ЗНО
Реєстрація на пробне незалежне оцінювання у 2022 році відбувається на сайті Київського регіонального центру оцінювання якості освіти.
Матеріали пробного ЗНО минулих років
ЗНО 2022
Основна інформація
Зовнішнє оцінювання проводиться з метою забезпечення прав осіб на рівний доступ до вищої освіти та оцінювання відповідності результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, державним вимогам.
Участь у зовнішньому оцінюванні може взяти особа, яка має повну загальну середню освіту або здобуде її в поточному навчальному році та зареєструвалася відповідно до встановлених вимог.
Результати зовнішнього оцінювання використовуються:
- для визначення конкурсного бала під час відбору осіб, які вступають на навчання до закладів вищої освіти для отримання ступеня молодшого бакалавра, бакалавра (магістра і спеціаліста медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) на основі повної загальної освіти;
- як оцінки за державну підсумкову атестацію за освітній рівень повної загальної середньої освіти;
- для визначення стану функціонування системи загальної середньої освіти та прогнозування її подальшого розвитку.
Результати з певного навчального предмета визначаються за:
- рейтинговою шкалою 100-200 балів – для усіх учасників, які подолали поріг «склав / не склав»
- критеріальною шкалою 1-12 балів – для учасників з числа випускників системи середньої освіти поточного навчального року, які обрали цей навчальний предмет для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього оцінювання.
Графік проведення
Реєстрація
Комплект реєстраційних документів має містити:
- оформлену реєстраційну картку, бланк якої формується із використанням спеціального сервісу «Зареєструватися».
- засвідчену власноруч копію паспорта громадянина України;
- засвідчену власноруч копію документа про повну загальну середню освіту (для випускників минулих років);
- за потреби інші документи (медичний висновок про створення про створення особливих умов для проходження ЗНО, копію документа про зміну імені/прізвища, копію нотаріально засвідченого перекладу українською мовою документів, наданих іноземною мовою для реєстрації).
Зауважте, що одним з перших кроків реєстрації є обрання категорії особи.
Уся інформація щодо реєстраці на зовнішнє незалежне оцінювання у 2022 році продемонстрована у відео нижче.
Програми ЗНО
Зміст сертифікаційних робіт відповідатиме програмам зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженим наказами Міністерства освіти і науки України від 26 червня 2018 року №696, від 20 грудня 2018 року №1426, від 04 грудня 2019 року №1513.
Програми можна переглянути нижче.
Переклад завдань сертифікаційних робіт з історії України, математики (завдання рівня стандарту), математики, біології, географії, фізики, хімії здійснюватиметься кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською та угорською мовами.