Превентивне виховання в школі

Превентивне виховання в школі – це система підготовчих та профілактичних дій педагогів спрямованих на запобігання формуванню в учнів негативних звичок, рис характеру, проявам асоціальної поведінки підлітків та організацію належного догляду за діяльністю школярів.

Педагоги нашої школи систематично працюють над вихованням в учнів високих моральних рис, які є головним чинником вибору способів поведінки, морально-правових знань, уявлень, поглядів, які склалися в нашому суспільстві, становлять суспільну свідомість; забезпечують подолання окремими учнями шкідливих звичок і навичок, що сформувалися внаслідок помилок і недоліків виховання.

В навчальному закладі здійснюється просвітницька робота щодо здорового способу життя. Проводяться тематичні місячники з пропаганди здорового способу життя, усні журнали, перегляд фільмів, слухання лекцій.Правовий аспект превентивного виховання в нашій школі передбачає охорону і захист прав особистості, формування в учнів правової культури. Є уроки права, тижні правового виховання, здійнюється індивідуальна робота з дітьми, схильними до правопорушень, класні години на правові теми, відзначають Міжнародний день прав людини, святкують дати історії української державності.

Днями в школі були проведені класні батьківські збори. Після обговорення важливих питань у класних колективах, батьки учнів 5-11 класів були запрошені на зустріч з начальником кримінальної міліції в справах дітей Бондарем С.О., який надав грунтовні роз’яснення про юридичну відповідальність батьків за скоєні дітьми протиправні дії, наголосив на спільну роботу сім’ї і школи.

В основу процесу превентивного виховання в нашій школі покладено небайдужість. І саме це забезпечує взаємини партнерства, повагу до особистості дитини, допомагає їм самореалізуватись в корисних і цікавих заходах, відчути себе причетними до спільної справи