Історико-краєзнавчий музей

Музей був створений за ініціативи директора закладу Ковальової Людмили Іванівни та учителя географії Самойленко Ніни Миколаївни в 1982 році.

Робота музею підпорядкована досягненню головної мети – виховання, навчання та соціалізація учнів засобами музейної педагогіки, формування стійкого інтересу до придбання нових знань з історії рідного краю, виховання бажання й готовності до самостійного вивчення історії малої Батьківщини. Музей у значній мірі сприяє розвитку творчих інтересів і зацікавлення учнів до пошукової, краєзнавчої роботи, формуванню у підростаючого покоління розуміння нерозривного зв’язку минулого, сучасного і майбутнього України.

Структура співпраці Ради музею
Рада музей
Основні напрямки діяльності історико-краєзнавчого музею
Історико-краєзнавчий музей

Статут музею

Основні завдання музею

• долучити учнів до матеріальних, культурних , духовних цінностей рідного краю;
  • формувати вміння дослідницької роботи з краєзнавчою літературою, архівними матеріалами, письмовими та усними джерелами;
  • розвивати творчу самостійність і громадянську активність учнів, формувати їх активну життєву позицію;
  • залучати учнів до активної участі у збереженні й популяризації пам’яток культури та історії нашого народу;
  • здійснювати патріотичне виховання учнів на прикладах героїчної боротьби нашого народу, служіння країні;
  • надавати допомогу педагогічному колективу у впровадженні активних форм роботи з учнями.

Основні напрями діяльності

• пошукова секція (дослідження невідомих сторінок історії школи, міста, збір матеріалів);
  • секція екскурсоводів (інформаційна робота, проведення екскурсій, популяризація матеріалів музею);
  • секція організаційно-масової роботи (участь в організації й проведенні масових форм роботи, виставок, оформлення альбомів, залучення батьків і громадськості до роботи музею);
  • секція волонтерів (проведення благодійних акцій, допомога ветеранам війни, колишнім працівникам школи);
  • секція дитячих та юнацьких організацій (формування ведучих інтегрованих якостей особистості, культури, спілкування, виховання лідерів).

Експозиції та експонати музею

Матеріали нашого музею висвітлюють історію утворення міста, розвиток одного з найбільших і найстаріших підприємств міста – цукрового заводу, історію розвитку Бобровицького ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2, дані про відомих Бобровиччан, героїв Другої Світової війни та Афганістану.

Експозиційні розділи музею: «Так починалося місто» (висвітлено історію заснування та розвитку населеного пункту), «Це все наша історія» (минуле цукрового заводу, 1920-1930-ті роки в житті наших предків, сторінки Другої світової війни, відомі жителі міста), «Школо моя, рідна школо!» (минуле та сучасне навчального закладу), «У пам’яті народній» (фото полеглих в роки Другої світової війни та воїнів-афганців).

Експонатами музею стали елементи народного одягу (сорочки, корсетки, фартухи), керамічний і дерев’яний посуд, декоративні тканини, знаряддя праці та інші ужиткові предмети, що побутували в кінці XIX – XX століть. Колекція вишитих рушників складається з експонатів кінця XIX – XX століть. До нашого часу таких історичних джерел збереглося мало, а тому фіксація в музейній колекції предметів зникаючої старовини – важлива справа.

Крім речових пам’яток, члени пошукової групи зібрали писемний етнографічний матеріал: записи фольклору, етнографічні дані, матеріали до уроків народознавства, виховних заходів.

Цінними допоміжними матеріалами для фонду та експозицій музею стала карта мікрорайону, фото жителів нашого міста, предмети побуту, посуд.

В основному фонді музею багато фотографій з історії школи й міста різних років. Учні мають можливість порівняти наше місто 50-80 років, звернути увагу на особливості забудови.

Збереглися наочні посібники періоду існування семирічної та десятирічної школи. Серед експонатів є унікальні на даний час підручники 40-50-х років XX ст., учнівські зошити., фотоальбоми випускників різних років, документи. Раритетним експонатом музею є копія списку перших випускників семирічної школи. Зацікавленість у відвідувачів викликають спогади випускників середньої школи.

У музеї проводиться робота по створенню експозиції шкільного приладдя минулого. Зібрані портфелі, пенал, ручки, олівці, рахівниця, лінійки, обкладинки для зошитів, зошити, платівки, програвач. Учні з цікавістю роздивляються, порівнюють, вивчають.

Серед оригінальних експонатів можна виділити фото родини В. Я. Яновського, датоване початком ХХ століття. Василь Якович – відомий серед жителів міста вчитель, який працював у земській школі.

У фондах  зберігаються мемуари учасників Другої світової війни, фотоматеріал цього періоду. На старих світлинах можна побачити молоді обличчя ветеранів війні Є. Сахно, В. Давиденко, В. Вишнякова, П. Коробкіна, Є. Луговської. В музеї зберігаються листи датовані 1944 роком – вісточки із фронту.

Учні та вчителі закладу зібрали пресу минулих десятиліть та провели виставку газет та журналів «Періодична преса ХХ століття». Особливо цінний матеріал надала родина колишнього вчителя школи М.І. Луговського. Це місцева газета, датована 1956, 1964, 1967 роками, всесоюзні часописи 30-80 років ХХ століття.