8 травня, в Україні відзначають День пам’яті та примирення, присвячений пам’яті жертв Другої світової війни.

Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства. Цей день присвячений пам’яті тих понад 80 мільйонів людей, чиє життя було обірване насильством світового масштабу, людям усіх рас і націй. Тим, хто загинув на фронтах, в окопах, і тим, хто загинув під час бомбардувань, побував у полоні, концтаборах, чи просто зник безвісти у вихорі воєнного лихоліття.

В Україні День пам’яті та примирення встановлений згідно з Законом України “Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років”. Таким чином, Україна розпочала нову традицію відзначення 8 та 9 травня в європейському дусі пам’яті та примирення.

Офіційне гасло пам’ятних заходів – “1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо”. Символом Дня пам’яті та примирення з 2014 року є квітка маку. ЇЇ графічне зображення є своєрідною алюзією: з одного боку воно уособлює квітку маку, з іншого – кривавий слід від кулі.

Класними керівниками, класоводами, педагогом-організатором, бібліотекарем нашого закладу проведено ряд заходів серед здобувачів освіти з нагоди Дня пам’яті та примирення, а саме: інформаційний дайджест “Цей день у пам’яті народній”, година спілкування «Пам’яті загиблих будемо гідні», перегляд відео «8 травня – День пам’яті та примирення», «День пам’яті та примирення. Дітям про Другу світову війну», «День пам‘яті та примирення. Ніколи, знову!»,  онлайн-година “Той травень опалений війною”, урок патріотизму «Пам‘ять заради майбутнього», конкурс малюнків «Пам‘ятаємо. Перемагаємо», перегляд та обговорення презентації “Пам’ять єднає покоління”, бесіда “Хто не знає минулого, той не має майбутнього”.

І живуть у пам’яті народу
Його вірні дочки і сини,
Ті, що не вернулися з походів
Грізної, великої війни.

Їх життя, їх помисли високі,
Котрим не судилось розцвісти,
Закликають мир ясний і спокій,
Як зіницю ока, берегти.

(В. Симоненко)

День пам'яті та примирення
Перейти до вмісту