В Україні День Європи відзначається кожну 3 суботу травня. У 2021 році Європейський день святкують 15 травня.
Для України, як для держави, що з самого початку свого існування була «вписана» у євразійський континент та у європейську геополітичну площину, це знаковий день. Він є приводом, аби засвідчити прагнення України існувати у мирі та розвивати свою силу нарівні з країнами об’єднаної Європи.
День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах.
Основна ідея – кожний мешканець континенту, незалежно від своєї національної належності і громадянства, має відчути себе вільним у «Європейському домі».
Відзначення Дня Європи в Україні – це важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи.
Головною метою відзначення в Україні Дня Європи є:
– формування позитивної громадської думки щодо євроінтеграційного курсу України;
– ознайомлення якомога ширшого кола громадськості з європейськими цінностями та традиціями;
– популяризація загального європейського культурного надбання серед громадськості, зокрема, молоді;
– залучення населення регіонів України до діяльності, пов’язаної з інтеграцією країни до ЄС.
Пам’ятаймо, що Європа починається не за кордоном, а в серці кожного з нас.
Вікторина “Європейським стежками”
Вихователями групи продовженого дня було проведено: дидактичну гру «Подорож Європою» (Макаренко Д.М.), виховну годину «Знайомство з прапорами ЄС», конкурс малюнків «За мир та спокій в Україні та Європі» (Лисенко Л.М.).
Вихованці гуртка “Юний репортер” підготували та провели інформаційне повідомлення на цю тему.
Вікторія Лисенко повідомила здобувачам освіти про те, що три з половиною десятиліття тому на Міланському саміті 1985 лідери ЄС вирішили увічнити день проголошення Декларації Шумана та постановили щорічно відзначати «День Європи».
Ілля Потапенко доповідав про Історію створення прапора Європейського Союзу, яка починається у 1955 році.
Педагог-організатор Полякова Л.П. провела з здобувачами освіти закладу флешмоб “Україна – країна європейська”. Метою заходу було: популяризація загальноєвропейських культурних надбань; формування позитивної громадської думки щодо євроінтеграційного курсу нашої держави; ознайомлення дітей з європейськими цінностями й традиціями.
Для учнів 2 класу класовод організувала створення фотоколажу «Подорож Європою».
Серед учнів 3-Б класу відбувся конкурс малюнків «Україна – це Європа» та перегляд відеофільму «День Європи в Україні».
Здобувачі освіти 4 класу здійснили заочну подорож «По країнах Європи».
Ніколаєнко С.О., вчитель історії, провів бесіду в 5 класі під назвою «Толерантність – головна риса європейської спільноти», а з класним керівником Кругловою Т.М. здобувачі освіти здійснили віртуальну мандрівку «Галопом по Європі». Діти прослухали історичну довідку про виникнення Євросоюзу та переглянули презентацію «Цікаві факти про Європу».
У 6 класі відбулась виставка малюнків «Ми європейська країна». Також діти брали активну участь у роботі над проєктом «Парад європейських країн».
Для здобувачів освіти 7 класу класний керівник Коваленко К.С. провела «Європа – обличчя нової епохи».
Здобувачі освіти 8 класу здійснили онлайн-мандрівку містами Європи для глибшого ознайомлення з країнами, що входять до складу Європейського Союзу.
З метою поглиблення та систематизації знань здобувачів освіти про країни Євросоюзу, виховання почуття гордості за свою країну та формування національної свідомості, відчуття належності до рідної землі та народу у 9 класі класний керівник Гришко І.П. провела вікторину “Зоряне сяйво країн Європи”, під час якої учні працювали з картою Європи, активно відповідали на запитання, ділилися своїми знаннями про європейські країни. Також учні переглянули та обговорили ряд відеоматеріалів.
У 10 класі була проведена виховна година «В Європу з Україною в серці», переглянуто презентацію «День Європи в Україні. Європейський калейдоскоп».
Вчитель історії Адаменко Т.А. для учнів 10 класу провела захід у формі усного журналу під назвою «Європа-Україна»
Біля книжкової виставки “Україна – серце Європи” бібліотекар Росинська Г.Г. провела бесіду із здобувачами освіти, учні дізналися про Євросоюз, розповідали про Україну.
Також всі бажаючі мали змогу взяти участь в Онлайн-марафоні #миEUКраїна (мережа Facebook) про втілення Україною шести базових принципів ЄС.
Більше про кампанію EUКраїна та про євроінтеграцію загалом можна дізнатися за посиланням: https://association4u.in.ua/