150 років від дня народження Лесі Українки

Сьогодні виповнюється 150 років від дня народження Лесі Українки – української поетеси, драматурга і громадської діячки, класика української літератури.

Постать Лесі Українки

Леся Українка — одна з найвизначніших постатей в історії української літератури. По собі вона залишила великий літературний доробок – вражаючі поеми, прозові твори, вірші, публіцистичні статті, переклади світової класики.

Заходи

Педагог-організатор Полякова Л.П. провела урок-подорож “Життя і творчість Лесі Українки”. Десятикласники поглибили знання про життя і творчість відомої поетеси. Підсумком уроку-подорожі став відеоролик – декламування першого вірша “Надія”, написаного у 1880 року у м. Луцьку.

Учні 2-го класу, вшановуючи пам’ять Л. Українки, провели конкурс малюнків за творами поетеси “На зеленому горбочку…”

Відзначаючи 150 років з Дня народження Л. Українки, у 5,6,7 класах учителем української мови та літератури  Кругловою Т.М. було проведено інформування “Леся Українка – письменниця, що стала символом України”, а також учні цих класів переглянули тематичну відеопрезентацію.

У 6 класі відбувся творчий конкурс віршів поетеси, пізнавальна вікторина та бліц-кросворд на тему “Та, що обернулася в легенду”.

З метою ознайомлення з цією визначною датою здобувачі освіти 9 класу переглянули документальний фільм “Леся Українка”, на основі якого провели усний журнал “Струни творчого шляху Лесі Українки”.

Також переглянули віртуальну виставку-презентацію “Ні! Я жива! Я буду вічно жити!”.

Здобувачі освіти 10 класу прослухали літературно-мистецький відеолекторій, метою якого було передати силу і глибину поетичного світу Лесі Українки, виховувати любов до українського поетичного слова, до Вітчизни, до творчої спадщини поетеси, почуття прекрасного. Захід дав змогу поглибити знання про життєвий і творчий шлях волинської перлини – Лесі Українки.

У  8 класі здобувачі освіти переглянули та обговорили презентації на тему “Через любов у безсмертя…”; написали есе на тему “Як я розумію слова Лесі Українки:  “Я в серці маю те, що не вмирає! “.

Здобувачі освіти 3-Б класу переглянули «Документальне відео про Лесю Українку», та читали твори Лесі Українки.

У 1 класі класовод провела бесіду “Леся Українка – душа українського народу”. Діти переглянули і обговорили казку “Біда навчить”.

Бібліотекар закладу оформила тематичну книжкову виставку “Дочка Прометея”. Із літератури читачі мали змогу пригадати життєвий та творчий шлях відомої поетеси, ознайомитися з новими відомостями про неї.

Перейти до вмісту