26 квітня – День пам’яті Чорнобильської трагедії

26 квітня 1986 року…
В історії нашого народу чимало скорботних дат, спогадів, які пронизують серце гострим болем. Одна з них – 26 квітня, коли над квітучим Поліссям здійнявся в нічне небо зловісний вогонь радіаційного вибуху. Чорною плямою стала на нашій блакитній планеті трагедія Чорнобиля. Ця біда назавжди залишиться у пам’яті людей, як застереження того, що науково-технічний прогрес може приносити і гіркі плоди. Людство ще не знало техногенно-екологічної катастрофи таких масштабів.

Ця дата назавжди залишиться в пам’яті людства.

Чи знаєш ти, світе, як сиво ридає полин?
Як тяжко, як тужно моєму народу болить.

Бібліотекар закладу Росинська Г.Г. провела бесіду “Реквієм Чорнобилю” із здобувачами освіти 1 класу, у 2 класі – годину спілкування “Чорнобиль – наш біль довічний”, у 3-А – бібліотечний урок “Бо Чорнобильський вітер носить горе землі”, у 3-Б – бесіду біля книжково-ілюстративної виставки, у 4 – урок виразного читання “Листи з Чорнобильського саду”.

Учні уважно слухали розповідь про Чорнобильську катастрофу, розглядали ілюстрації, читали вірші.

Педагог-організатор Полякова Л.П. з учнями молодших класів провела бесіду “Чорнобиль не має минулого часу…” , екскурсію музеєм закладу “Пам’ять з полиновим присмаком болю” та підготувала інформаційний куточок “26 квітня – Міжнародний день пам’яті Чорнобиля”.

У 5 класі здобувачі освіти переглянули фільм “Чорнобильська трагедія – біль України”

Для учнів 8 класу показано відео “26 квітня – День пам’яті Чорнобильської трагедії”.

Здобувачі освіти 9 класу переглянути відео “Чорнобиль. Як сталася аварія на ЧАЕС” та фото з архіву.

Також до 35 роковин з дня трагедії на Чорнобильській АЕС в Україні презентували перший офіційний мобільний застосунок Chornobyl App – інтерактивний віртуальний гід з AR-технологією (доповненої реальності). Це повноцінний інформаційний ресурс з історії Чорнобиля, який містить розсекречені документи з архівів КГБ, дані про рівень забрудненості станом на сьогодні та у 1986 році, фото, відео та 3D-моделі відомих об’єктів зони відчуження.

Завантажити Chornobyl App можна у Apple Store та Play Market англійською та українською мовами.