Акція “16 днів проти насильства”

З 25 листопада по 10 грудня щороку проходить Акція “16 днів проти насильства“, метою якої є: привернення уваги до подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми, жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства, рівності прав чоловіків та жінок; проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення з питань попередження насильства в сім’ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.
Під час цієї акції охоплюються наступні важливі дати:

  • 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
  • 29 листопада – Міжнародний день захисту прав жінок;
  • 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
  • 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
  • 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;
  • 5 грудня – Міжнародний день волонтера;
  • 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
  • 9 грудня – міжнародний день боротьби з корупцією;
  • 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

В рамках цієї акції в закладі проведено ряд заходів: виготовлення плакатів здобувачами освіти; дискусія-обговорення на тему торгівлі людьми під назвою «Живи вільно»; гра «Міф чи правда»; виховна година з елементами тренінгу «Знай свої права дитино»; виховний захід з правознавства для «Декларація прав людини» (відеолекторій); години спілкування «10 грудня – Міжнародний день прав людини»; бесіди «Стоп насилля»; перегляд відеороликів «Ми- проти насилля», «10 грудня – Міжнародний день прав людини»; отримання пам‘яток «Права та обов’язки учнів».

Кабінет міністрів 9 грудня презентував сайт урядової гарячої лінії з протидії домашньому насильству. Там потерпілі можуть подати заяву онлайн, зокрема анонімно, а також відстежити стан розгляду їхніх попередніх звернень. (інформацію взято із сайту СУСПІЛЬНЕ/НОВИНИ)

Сайт доступний за адресою https://1547.ukc.gov.ua. Для подання звернення щодо домашнього насильства там потрібно зареєструватися (потрібна електронна пошта і пароль). Можна також подати анонімне звернення – вводити будь-які особисті дані не потрібно.

Зареєстровані користувачі сайту отримують доступ до особистого кабінету, де можна відстежувати статус поданих звернень. Незареєстровані користувачі також можуть це зробити, ввівши номер звернення в спеціальне поле на сайті.

Акція "16 днів проти насильства"
Сайт урядової “гарячої” лінії з протидії домашньому насильству, скріншот

фото взято з сайту https://kreativ.im/

Перейти до вмісту