Бабин Яр… Тут розстрілювали, тут спалювали трупи і тут просівали попіл.

29-30 вересня вшановують 80-ті роковини пам’яті жертв Бабиного Яру.

Після Другої світової війни назва київського яру стала символом людської трагедії. Так історично склалося, що Бабин Яр і в Україні й у світі втілює значно більше, ніж географічна назва та одна з трагічних адрес масових розстрілів часів Другої світової війни. У літопису глобальної єврейської Катастрофи (Шоа), саме з цією київською місцевістю пов’язують початок Голокосту в Європі, хоча насправді хвиля розстрілів котилася до Києва від самого кордону.

Київ став першим великим містом, цілком «вільним від євреїв». Саме в Бабиному Яру розстріляли майже все єврейське населення міста.

З метою ознайомлення та вшанування світової трагедії в навчальному закладі проведено:

у 4-Б класі – Віртуальний тур виставою «Бабин Яр»

для 6 класу проведено урок-лекцію «Бабин Яр – коридор смерті». Здобувачі освіти прослухали інформацію про події, які відбувалися 80 років тому, історії жертв та тих, хто вижив. 

У 7 класі – інформаційний урок з презентацією інсталяції “Трагедія Бабиного Яру – в серці українського народу”

у 8 класі проведено інформаційну хвилинку «Трагедія Бабиного Яру» та переглянуто відеоролик «Вшануй жертв Бабиного Яру».

У 10 класі – хвилина-реквієм “Бабин Яр. 80 років. Пам’ятаємо”. Здобувачі освіти також взяли участь в національному уроці пам’яті.

в 11 класі – урок мужності «Історія і трагедія Бабиного Яру».

Бібліотекар закладу Росинська Г.Г. у ГПД провела бесіду-спогад «Бабин Яр – коридор смерті». Здобувачі освіти більше дізналися про трагедію в Бабиному Яру, про «коридор смерті», про онлайн-платформу «Червона точка пам‘яті». Хвилиною мовчання вшанували пам‘ять невинно загиблих людей. 

Педагог-організатор Полякова Л.П. провела інформування у 6, 7 класах «Бабин Яр. Пам’ять на тлі історії». 

Перейти до вмісту