Бабин Яр… Тут розстрілювали, тут спалювали трупи і тут просівали попіл.
29-30 вересня вшановують 80-ті роковини пам’яті жертв Бабиного Яру.
Після Другої світової війни назва київського яру стала символом людської трагедії. Так історично склалося, що Бабин Яр і в Україні й у світі втілює значно більше, ніж географічна назва та одна з трагічних адрес масових розстрілів часів Другої світової війни. У літопису глобальної єврейської Катастрофи (Шоа), саме з цією київською місцевістю пов’язують початок Голокосту в Європі, хоча насправді хвиля розстрілів котилася до Києва від самого кордону.
Київ став першим великим містом, цілком «вільним від євреїв». Саме в Бабиному Яру розстріляли майже все єврейське населення міста.
З метою ознайомлення та вшанування світової трагедії в навчальному закладі проведено:
у 4-Б класі — Віртуальний тур виставою «Бабин Яр»
для 6 класу проведено урок-лекцію «Бабин Яр — коридор смерті». Здобувачі освіти прослухали інформацію про події, які відбувалися 80 років тому, історії жертв та тих, хто вижив.
У 7 класі — інформаційний урок з презентацією інсталяції «Трагедія Бабиного Яру — в серці українського народу»
у 8 класі проведено інформаційну хвилинку «Трагедія Бабиного Яру» та переглянуто відеоролик «Вшануй жертв Бабиного Яру».
У 10 класі — хвилина-реквієм «Бабин Яр. 80 років. Пам’ятаємо». Здобувачі освіти також взяли участь в національному уроці пам’яті.
в 11 класі — урок мужності «Історія і трагедія Бабиного Яру».
Бібліотекар закладу Росинська Г.Г. у ГПД провела бесіду-спогад «Бабин Яр — коридор смерті». Здобувачі освіти більше дізналися про трагедію в Бабиному Яру, про «коридор смерті», про онлайн-платформу «Червона точка пам‘яті». Хвилиною мовчання вшанували пам‘ять невинно загиблих людей.
Педагог-організатор Полякова Л.П. провела інформування у 6, 7 класах «Бабин Яр. Пам’ять на тлі історії».