В Україні 21 листопада відзначають День Гідності та Свободи – свято на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції гідності (2013 року).

Цього дня, 21 листопада, вшановується патріотизм і мужність громадян, які восени 2004-го і восени-взимку 2014 року захистили національні інтереси української держави та її європейський вибір. 21 листопада шанують пам’ять тих, хто віддав своє життя заради вільної України.

День Гідності та Свободи

Цей день – символ боротьби і перемоги, символ єднання заради найвищих і найцінніших ідеалів цивілізованого, демократичного світу.

Революція Гідності повернула людям віру в цінності свободи, гідності, самопожертви, а також кинула виклик диктаторству, подвійним стандартам, корупції.

Революція Гідності сколихнула всю країну хвилею нечуваного патріотизму і довела важливість національної ідеї. Значення тих подій неможливо переоцінити, адже протягом листопада 2013 – лютого 2014 років відбулося найважливіше для української нації – пробудження національної свідомості, власної ідентичності.

Гідність, свобода, незалежність, суверенність, демократія, патріотизм, мужність, героїзм – усі ці поняття стали особливо близькі кожному українцю. Ми продовжуємо свою боротьбу й надалі за свободу і цілісність своєї території, і зараз Україні потрібні не лише слова і підтримка, а й відповідальні вчинки, реальний захист її існування як суверенної, незалежної держави.

На пропозицію Національного музею Революції Гідності ми запрошуємо усіх зацікавлених взяти участь у флешмобі #БутиГідним #бути_гідним: під цими хештегами рекомендуємо ділитися у соціальних мережах фото, спогадами, роздумами про Помаранчеву революцію, Євромайдан.

У закладі класними керівниками, класоводам, вихователями ГПД, соціальним педагогом, педагогом-організатором, бібліотекарем проведено заходи :онлайн-урок мужності і слави «Навіки слава Україні, героям слава на віки»; перегляд відеофільму «21 листопада – День гідгості та свободи»; віртуальний огляд книг «Майдан. Україна. Шлях до Свободи»;інформаційна зона «Вільні творити майбутнє»;тематичний відеоперегляд «Ми гідні жити в мирі та свободі»;«Вільні творити майбутнє». Акція: намалюй малюнок воїну; онлайн фотоекспозиція «Революція Гідності у світлинах»;цикл бесід та виховних годин на теми: «Як це було», «Майдан – колиска нового людства»; «Небесна Сотня: Герої не вмирають».

Урок-реквієм присвячений увічненню пам’яті провела соціальний педагог закладу Наталія Маткасимова разом з класоводом В.М.Жолак та вихователем Л.М.Лисенко у 3 класі.

Наталія Миколаївна на початку заходу запропонувала дітям заспівати гімн України, а потім розповіла, що революція Гідності – це новий термін, який визначає  суспільні зміни в Україні з 21 листопада 2013 до лютого 2014 року. Майдан став випробуванням на цінність особистості людини, виміром людськості та гідності.

Віра Михайлівна запропонувала дітям вшанувати хвилиною мовчання героїв  з повагою до мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року-лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України.

Лариса Миколаївна продемонструвала презентацію про патріотизм – це одна із ланок людського характеру. Він, подібно до любові, керує людською свідомістю, заставляючи робити великі і малі вчинки в ім’я своєї батьківщини. 

Патріотизм – величний вияв нескінченної любові до рідного краю. 

Патріотизм, як і честь виховує великих, сильних людей, які не рахуються із ціною свого життя і здатні пожертвувати ним заради рідної землі. 

Перейти до вмісту