Найбезкорисніша – це матері душа,
Вона і самовіддана й чутлива.
І доки ще матусенька жива,
Не забувай її красу і силу.
Найбезкорисніша – то мамина краса,
Яка довіку сяє для дитини,
Благословіть же матір, Небеса,
А, Божа Матір, збережи дитину!
Свята і вічна – матері любов,
Серця у мам горять теплом надії,
Тож збережи назавжди ту любов,
Хай мама лиш від щастя молодіє.
І прикростей ти мамі не принось,
Щоб менше плакала вона ночами,
Вона віддасть тобі з натруджених долонь
Своє гаряче серце – серце мами!

Слово «мама» росте разом з нами тихо, як тихо ростуть дерева, сходить сонце, розквітає квітка, як гладить дитину по голівці рідна рука. І так же тихо воно приходить на уста – промінцем маминої усмішки і ласкавістю її очей, листочком вишні і світлинкою сонця, пелюсткою квітки і радістю веселки, теплою лагідністю руки, і вечірньою молитвою.

Із букви-краплинки та звуку-сльозинки народиться одного дня на світ святе слово «мама» мовлене устами янголятка, і осяє хатину, як дар Божий, тільки не дано нам запам’ятати цю мить, як не згадати того дня, коли над нашою колискою вперше нахилялася мати. Це – мить, і це – вічність, бо мама завжди з нами, вона живе в нас і в наших дітях та внуках, в усьому нашому роді і береже нас та благословляє на добро – добра й вічна Берегиня роду людського.

Під спів неньчиної пісні виростали поети і композитори, хлібороби і сміливі воїни, філософи і мудреці, просто добрі люди. “Якби не мамина пісня, – казав один древній історик, – наше життя було б набагато біднішим”.
Матір у всі віки шанували, любили, звеличували, бо протягом багатьох років супроводжують нас у житті її ласка і турбота.

Мати-берегиня роду людського, її святою завжди називали. Мати народжувала дитину, співала їй колискові пісні, вчила добра і любові, навчала охайності, працьовитості. Недарма в народі кажуть: “Яка мама, така й доня”. Споконвіку мама завжди була найкращою подругою та порадницею для своєї дитини.

14 травня відзначається День Матері.

З нагоди свята в нашому закладі проведені наступні заходи: твір з елементами малювання “Мама – найдорожча для мене людина”, акція “Подаруй мамі святковий настрій” (Жолак В.М.); виховна година “Наймиліша, найгарніша, найрідніша” (Куриленко Л.І.); презентація “Притча про маму”, вікторина до Дня Матері (Круглова Т.М.); віртуальна виставка “День матері” (Адаменко Т.А.); бесіда “Матуся – сонечко моє”, презентація “Як святкують День матері в різних країнах” (Миненко Л.О.); конкурс малюнків “Найрідніша в світі людина – мама” (Полякова Л.П.); бесіда “Мій світ – моя найрідніша, Ненька” (Гришко І.П.).

Перейти до вмісту