Пишно травень заквітчає дні
У духмяну купіль жасминову.
Люба мамо, посміхнись мені,
Я спішу до тебе на розмову.

Чуєш, мамо, ти одна з усіх
Вмієш так голубити й любити.
Найдорожчий той земний поріг,
Де ти вчила, як на світі жити.

В мамин День хай буде тільки сміх,
Оберемки квітів пелехатих.
А твій кіт на припічку приліг,
Теж прийшов погрітися до хати.

Бо нема миліше на землі,
Як дивитись в твої мудрі очі.
В них пливуть думки, мов кораблі,
Щастя дітям і добро пророчать.

На землі багато є скарбів
І багатств, аршинами не міряних,
Дві іскринки між ласкавих брів —
То до мами путь моя омріяна.

Травень наколисує мотив,
Мамин День постукав тихо в шибку,
Серед всіх земних і справжніх див
Мамина любов, як хліба скибка!

День матері — міжнародне та локальне свято на честь матері сім’ї, а також материнства, материнських зв’язків та впливу матерів у суспільстві.

В Україні офіційно відзначається щорічно, починаючи з 2000 року, у другу неділю травня.

У вихованні велика роль відводиться матері, яка боролася за духовне збереження своїх дітей, щоб вони пам’ятали свою національну спадщину та походження.

В Україні жінка споконвіку асоціювалася з берегинею сім’ї. На рівні з батьком величезну роль у вихованні дітей відіграє й одна з найрідніших у світі людей — матір. Саме від неї залежить виховання дитини та прищеплення любові до рідної землі.

За часів незалежної України свято встановлено «…на підтримку ініціативи Державного комітету України у справах сім’ї та молоді, міжнародної організації „Жіноча громада“, Спілки жінок України, громадської організації „Союз українок“…» згідно з Указом Президента України «Про День матері» від 10 травня 1999 року № 489/99.