21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови

Історія свята офіційно розпочинається від 1999 року, коли ЮНЕСКО прийняла рішення підтримати мовне різноманіття у світі. Його заснування пов’язано з подією, що відбулася 21 лютого 1952 року в Бангладеші (Східний Пакистан).
З нагоди події, що сталася в Бангладеші, ЮНЕСКО затвердив 21 лютого Міжнародним днем рідної мови. Свято розпочали відзначати у 2000 році. Тож цього року ми робитимемо це вже 22-й раз. До слова, за даними ЮНЕСКО сьогодні у світі існує близько 6 тисяч мов, 43% з них знаходяться під загрозою зникнення. Зокрема, лише в Європі під загрозою перебувають 30 мов, 13 із яких – на межі зникнення.

До цієї дати в 4 класі (класоводом В.Жолак) була проведена година спілкування з елементами тренінгу. Здобувачі освіти переглянули відео про мову, взяли участь у вікторині «Ми знаємо українську мову», інтелектуальній грі “Знавець рідної мови”, прочитали вірші про красу і велич української мови, співали, слухали пісні, малювали плакати «Я люблю рідну мову», вирізали “сердечка” із написом “Мова – серце нації”, прикрашали земну кулю. Школярі з ніжністю та почуттям патріотизму виводили слова в реченні “Люблю тебе, найкраща, рідна МОВО!”
Класними керівниками та класоводами проведено інформаційні хвилинки до Міжнародного дня рідної мови. Здобувачі освіти закладу переглядали інформаційне відео «Міжнародний день рідної мови» та приймали участь у вікторині до Дня рідної мови, яка демонструвалася у фоє центрального приміщення.

Любов до української мови зігрівала дитячі серця, бо рідне, українське щире слово було і буде міцною опорою для нашої нації.

День рідної мови

Перейти до вмісту