День української писемності та мови відзначається щороку 9 листопада.
День святкування обраний невипадково: 9 листопада — це також день ушанування в Україні пам’яті Преподобного Нестора Літописця. Дослідники вважають, що саме з нього й починається писемна українська мова.
З 2000 року 9 листопада у прямому ефірі Українського радіо транслюють «Диктант національної єдності», який може написати кожен охочий. З кожним роком кількість учасників мовного флешмобу зростає. Традиційно до написання диктанту долучаються відомі люди, політики, митці, військові, студенти та здобувачі освіти.
Мова – це найважливіший засіб комунікації та ключова складова в інтелектуальному розвитку людини.
У закладі було проведено ряд заходів з використанням дистанційних технологій: 1-2 класи відео презентація «Легенда про мову”; Інформаційне повідомлення для здобувачів 3 класу «9 листопада-День української писемності та мови». Прислів’я про мову.Читання віршів «Рідна мова- Божий дар»; 4-Б, 4-А класи відео презентації, легенда про мову «Моя мова солов’їна»; вихователі ГПД провели Інтерактивні ігри до ДНЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ І ПИСЕМНОСТІ (9 листопада) «ВЕСЕЛКОВИЙ СВІТ РІДНОЇ МОВИ»; 5 клас – Інформаційний дайджест «День української писемності та мови».
Здобувачі освіти 6 класу переглянули відеоролик та взяли участь у радіодиктанті національної єдності.
Здобувачі освіти: 7 класу переглянули відеоурок-презентацію «Невичерпна духовна скарбниця»; у 8 класі відбулась виховна година «Чистіша від сльози хай буде мова»; у 9 класі – мовна вікторина «У ріднім слові цілий світ».
Здобувачі освіти 10 класу переглянули відео-презентацію “До Дня писемності“
Здобувачі освіти 11 класу переглянули презентацію та прийняли участь в радіодиктанті
Також в цей день учителі разом зі здобувачами освіти долучилися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності, мета якого не стільки перевірити знання української мови, скільки продемонструвати єдність із усіма, хто любить і шанує українське слово.