У 2021 році День вишиванки припадає на 20 травня.

День вишиванки – народне свято, покликане сприянню єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу.

Початкова школа святкує “День Вишиванки”

Привітання з Днем Вишиванки від учнів 2 класу

Цікаво пройшов День Вишиванки у 2 класі. Здобувачі освіти прослухали легенди про вишиванки, переглянули відео “Вишиванки у різних регіонах України”, розучили пісні, намалювали сорочки-вишиванки за власним задумом, провели флеш-моб “Я люблю вишиванку”.

Вишиванка вважається оберегом від усього лихого, що може статися в людському житті. Вона є символом краси та міцного здоров’я, а також щасливої долі. В Україні вишиванка символізує і родинну пам’ять, вірність та любов у сім’ї. Експерти вважають, що український народ намагається закодувати щастя, долю, життя та волю в орнаменті вишиванок.

Вишиванка – Вкраїна і доля.
В ній не лише барвиста краса.
В ній боролися предки за волю
І відходили на небеса.
Жито жали і хліб випікали,
І у парі ішли під вінець.
В ній дітей своїх благасловляли
Батько й мати, від щирих сердець.
Вишиванко моя, вишиванко,
Ти- як пісня, у серці моїм.
Одягну тебе в будні і свята,
Щоб любов поселилася в нім.
                     Т. Строкач

До відзначення Дня вишиванки у закладі лідери учнівського самоврядування з педагогом-організатором Поляковою Л.П. підготували відеоролик “Вишиванка – душа народу”.

Соціальний педагог закладу запропонувала здобувачам освіти виготовити власноруч орігамі-вишиванки, учні переглянули відео на цю тему, слухали пісні про вишиванки.

У 3-Б класі діти виготовляли буклет «З Днем Вишиванки!», переглядали відео «День вишиванки. Історія свята»

Здобувачі освіти 5 класу створювали фотоколаж “Вишиванки єднають українців”

День української вишиванки

Учні 7-8 класів відповідали на запитання вікторини

Здобувачі освіти 9 класу взяли активну участь в обговоренні питань виховної бесіди “Вишиванка об’єднує країну”, домашнім завдання до якої було переглянути ряд відеороликів. Діти розповідали цікаві факти про український етнічний одяг, про історію виникнення Дня вишиванки. Перевіряли свої знання під час онлайн-вікторини та виконання інтерактивного завдання .

День української вишиванки

Також вашій увазі пропонуємо перегляд документального фільму про вишиті сорочки.