День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

15 лютого Україна відзначає День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Ця дата, насамперед, приурочена до дня виведення радянських військ з Афганістану в 1989 році. У тій війні, яка тривала з 25 грудня 1979 до 15 лютого 1989 року, полягло близько 4-ох тисяч українців, 118 з них – уродженці Чернігівщини, 18 – з міста Чернігова.

Через горнило Афганської війни пройшли близько двох тисяч чернігівців.

Тисячі воїнів-афганців одними із перших пішли добровольцями у 2014 році, бо були одними із небагатьох, які мали бойовий досвід. І сьогодні вони захищають Україну від російського агресора.
Класними керівниками та педагогом-організатором проведено ряд заходів в пам‘ять про учасників афганської війни, а саме перегляд відео «Чужа і не потрібна війна: спогади» (Руденко Н.М.), «Освітнє відео до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав» (Прокопенко Г.М.), екскурсія до музею закладу «Афганістан болить в моїй душі» (Адаменко Т.А., Полякова Л.П.), інформаційна хвилинка «Афган болить в моїй душі…» (Полякова Л.П.), урок мужності «Зростаємо громадянами – патріотами землі, що Україною зоветься».

Здобувачі освіти 11 класу (кл. керівник Гришко І.П.) переглянули та обговорили тематичне відео “Афганістан: ми вас туди не посилали” та виготовили лепбук “Афганістан: ти серця біль…болюча пам’ять…навіки…”

Учасники освітнього процесу віддали шану, хвилиною мовчання, солдатам і офіцерам, які з честю та гідністю виконували свій військовий обов’язок в гарячих точках світу.

Бажаємо усім міцного здоров’я, витримки, впевненості у собі, добра та благополуччя.

Перейти до вмісту