День вшанування учасників ліквідації на ЧАЕС

10 листопада 2006 р. Указом Президента України було засновано пам’ятну дату — День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який щорічно відзначають 14 грудня. За роки, що минули, ми всі пройшли складний шлях усвідомлення і переосмислення величезного комплексу проблем, який пов’язаний з використанням високих і, нерідко, небезпечних технологій. Незмінним залишається лише одне – найглибша повага до людей, які закрили собою світ від атомного лиха, що вирвалося зі зруйнованого четвертого блоку ЧАЕС.

35 років минуло від 26 квітня 1986 року – дня трагедії, наслідки якої не дають і, вочевидь, не даватимуть спокою ще багато років. Але назавжди залишиться в серцях людей невмируща пам’ять про солдатів атомного фронту, який відкрився у раніше мало кому відомому куточку українського Полісся – Чорнобилі.

Цього дня у закладі класоводи та класні  керівники провели бесіди та виховні години «Мужність та біль Чорнобиля», «Чорнобильська трагедія в серцях кожного з нас», «Рятувальники АЕС – на варті безпеки ядерного об’єкту»; переглянули відеофільми «14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС»; «Пам’ять без строку давності»; вчителі історії провели бесіди «Чорнобиль. Дні випробувань та сподівань», «14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС»; педагог-організатор Полякова Л.П.  провела інформаційний челендж «Чорнобиль. Без права на забуття»; бібліотекар закладу Росинська Г.Г., провела бесіду з молодшими здобувачами освіти «Дзвони Чорнобиля» та ознайомила з літературою про катастрофу; оформлено тематичну виставку «14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС»; фотовиставку в музеї «Наші земляки – учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС»; організовано зустріч із вдовою учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС Трегуб О.А.

Здобувачі освіти пригадали про події минулого та тих, хто усвідомлено й жертовно віддав своє життя, виконавши найвищий обов’язок перед рідною землею і перед рідним народом – зупинив ескалацію катастрофи, унеможливив її переростання у глобальний винищувальний смерч для всієї України, інших народів. Хвилиною мовчання діти вшанували тих, хто вже понад 35 років тому врятував мільйони людей і прийдешні покоління від найбільшої у світі техногенної катастрофи.

Зустріч із ліквідатором аварії на ЧАЕС

З нагоди Дня ліквідаторів аварії на ЧАЕС відбулася зустріч учнів 5 класу із Євтушенко В.П. Із захопленням діти слухали розповідь чоловіка про трагічні події 1986 року, випускників нашого закладу Трегуба О., Лук’яненка Б., Плескача О., Шутого В., які ризикуючи своїм життям рятували світ від страшних наслідків катастрофи. Сам Володимир Павлович у 1951 році закінчив 7 класів нашої школи.