День захисників і захисниць України

В багатому на подвиги літописі українського воїнства безліч битв і дат, гідних наших захисників, проте ще з козацьких часів день Покрови Пресвятої Богородиці був святковим днем захисників. Згідно з указом Президента України з 2014 року – 14 жовтня встановлено Днем захисника України. У липні 2021 року Верховна Рада перейменувала День захисника України на День захисників і захисниць України

Напередодні цієї дати у закладі педагогом-організатором проведено акцію «Лист солдату». Лариса Петрівна нагадала дітям про історичні передумови цього свята, розповіла про відомих українських козаків, митців та захисників України. Діти вшанували пам‘ять загиблих героїв хвилиною мовчання. 

Також цікавою та повчальною пройшла екскурсія по місцях слави гуртківців «Юний патріот». Разом з класним керівником Коваленко К.С., діти прослухали розповідь Полякової Л.П. про історію створення пам’ятників та пам’ятних надгробок на пагорбі Слави. Діти із захопленням слухали учасників бойових дій у Афганістані, Зазимка Г.В. та Маткасимова Т.Д., які поділилися спогадами про ті трагічні події. Здобувачі освіти подарували квіти гостям, та зробили фото на згадку. Поклали квіти до пам’ятників загиблих воїнів та вшанували хвилиною мовчання наших земляків. 

День захисників і захисниць України
День захисників і захисниць України
День захисників і захисниць України

Керівник гуртка «Юний репортер» разом з гуртківцями виготовили листівки та плакати до дня захисника України. Якими згодом, від імені здобувачів освіти, Маткасимова Н.М. привітала військових, а вони в свою чергу передали дітям щире «Дякую!».

Класні керівники 1-11 класів провели по класах виховні години: «Будь вартим захищати Батьківщину», «Земля моя українська, ми солдати і захисники твої». Здобувачі освіти переглянули відео-матеріали «День захисників і захисниць України», презентацію «14 жовтня. Свята та їх історії», відеоролик «Час згадати нашу славу, брате!», усний журнал «День захисника України»та дали відповіді на питання вікторини «В єдності наша сила».

Перейти до вмісту