1 – 31 жовтня – Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек.

Шкільна бібліотека як обов’язковий структурний підрозділ закладу загальної середньої освіти і важлива складова його освітнього простору займає важливе місце у системі краєзнавчої роботи. Вона сприяє духовно-етичному вихованню молоді, оскільки, привертаючи до читання молодь, передбачає збереження духовної спадщини, дбайливе ставлення до Батьківщини, у тому числі й «малої».

На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 12.08.2014 № 931 «Про проведення щорічного Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек» з метою розкриття потенційних можливостей бібліотеки закладу, популяризації читання та виховання поваги і шанобливого ставлення до історико-культурної спадщини, пробудженню почуття національної свідомості в Бобровицькому ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 2 із 01 по 31 жовтня 2021 року був проведений Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності».

У рамках місячника було проведено ряд цікавих та захоплюючих заходів.

Здобувачі освіти 6 класу виготовили лепбук «Краєзнавство». Усі були активні, творчі, старанно виконували роботу.

Здобувачі освіти 5, 7 класу, переглянули  книжкову виставку та лепбук, дізнавшись про Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек, ознайомилися із новою літературою.

Бібліотекар Росинська Галина Григорівна у 2, 4-А класах провела урок-подорож «Сторінками казок». Діти пригадали казки своїх родин, впізнавали казкових героїв.

У 1, 3 класах бібліотекар закладу провела годину спілкування «Чарівний світ казок». Діти називали казки, розглядаючи малюнки коротко переказували зміст.

Урок-вікторина «Стежками рідного краю» було проведено бібліотекарем у 4-Б класі. Здобувачі освіти відвідали на запитання, розповідали про рослинний та тваринний світ рідного краю, про річку Десну.

Здобувачі освіти 5 класу із бібліотекарем Росинською Г.Г. та педагогом-організатором Полякової Л.П. провели краєзнавчу подорож «Місцями словами свого краю». Здобувачі освіти помилувались осіннім парком, відвідали історичні місця та філіал бібліотеки №47.

До місячника шкільних бібліотек у 6 класі проведено : фотовиставка “Моя сімейна бібліотека”; урок ПЧ “Мій улюблений літературний герой” із демонструванням ілюстрацій до творів; урок виразного читання творів Т.Г.Шевченка.

У закладі освіти пройшов інформаційний челендж «Сторінками газети «Наше життя». Здобувачі освіти 9-11 класів дізналися про початкову назву газети, ознайомилися із деякими статтями та їх авторами, розглянули світлини.

Здобувачі освіти 8 класу із педагогом-організатором Поляковою Л.П., бібліотекарем Росинською Г.Г. та класним керівником Коваленко К.С. здійснили краєзнавчу екскурсію «Відкрий для себе рідний край». Діти прослухали розповідь про пагорб Слави, зустрілися із афганцями Маткасимовим Т.Д. та Зазимком Г.В., які поділилися спогадами про ті трагічні події. Здобувачі освіти поклали квіти до пам‘ятників загиблих воїнів та вшанували хвилиною мовчання наших земляків. Також Росинська Г.Г. провела екскурсію до редакції газети «Наше життя». Здобувачі освіти прослухали бібліотекаря про народження газети та її шлях до читачів.

Місячник закінчився, але бібліотека й надалі буде забезпечувати цікаве дозвілля здобувачів освіти, продовжить розширювати коло своїх читачів та радо зустрічатиме всіх бажаючих!