Місячник “Увага! Діти на дорозі”

Щорічно, вересень – місяць безпеки дорожнього руху.

Відомо, що найдорожчий скарб людини — це її власне життя і здоров’я. Незнання або невміння дотримуватися певних Правил поведінки, необережність часто призводять до втрати не тільки здоров’я, а й навіть життя. Таке трапляється з різних причин, але особливо тоді, коли людина потрапляє на вулицю і не дотримується її законів.

Дорожній рух — процес руху по дорогах транспортних засобів та учасників дорожнього руху, сукупність суспільних відносин, що виникають у процесі переміщення людей і вантажів за допомогою транспортних засобів або без таких у межах дороги. Учасниками дорожнього руху є особи, які використовують автомобільні дорогивулицізалізничні переїзди або інші місця, призначені для пересування людей та перевезення вантажів за допомогою транспортних засобів. Кожен з нас знає правила етикету за столом, правила внутрішнього розпорядку гімназії, правила поведінки в громадських місцях або громадському транспорті, переході через дорогу чи керуванні транспортним засобом . Людина ,яка дотримується всіх норм поведінки в суспільстві, вважається культурною, а рівень культури особистості вирізняє її в суспільстві.

З метою формування позитивного ставлення до вимог безпеки учасників дорожнього руху, розширення знань про причини небезпечних ситуацій на дорогах, поглиблення знань здобувачів освіти з правил дорожнього руху у навчальному закладі було організовано і проведено наступні заходи:

Вихователь ГПД, Макаренко Д.М., провела бесіду «Дотримуйся правил дорожнього руху».

Вихователь ГПД, Лисенко Л.М., провела вікторину «Безпека на дорозі». Діти відгадували загадки, повторили правила поведінки пішохода та дорожні знаки.

У 1 класі класоводом, Руденко Н.М., проведено конкурс знавців «Зустріч зі світлофором Моргайкою».

Практичне заняття «Якщо знаки добре знаєш, про життя своє подбаєш» зі здобувачами освіти 4-Б класу провела педагог-організатор Полякова Л. П.

Також класовод 4-Б класу Шиян Т.С. провела бесіду «Правила дорожнього руху. Будь обережним на дорозі» та конкурс малюнків.

Спільний виховний захід «Безпека на дорозі – безпека життя» провели соціальний педагог Маткасимова Н.М. та бібліотекар Росинська Г.Г.. Здобувачам освіти сподобалася інтерактивна гра «Найрозумніший пішохід», вікторина «Правила безпеки життя», література про правила дорожнього руху. Члени журі справедливо оцінили роботу здобувачів освіти.

Для здобувачів освіти 5 класу цікаво та пізнавально пройшло заняття “Безпека дорожнього руху”

Протягом зазначеного місячника у 6 класі були проведені такі бесіди: «Дорога до школи», «Будь обережним, велосипедисте!», «Засвітись, щоб я тебе побачив!» та переглянутий відеоролик «Увага! На дорозі – діти!»

Конкурс малюнків «Ми за безпечний рух» у 7 класі провела Полякова Л.П., учитель образотворчого мистецтва.

Тиждень “Увага, діти на дорозі”: 1. Урок-подорож “Подорож в країну Дорожніх знаків”; 2. Вікторина “Знавці правил дорожнього руху”; 3. Бесіди з техніки безпеки.

У 8 класі проведено годину спілкування «Молоде покоління – за безпеку дорожнього руху», бесіда «Безпека пішоходів. Безпека пасажирів». Також діти переглянути відеоролик «Ціна неуваги. Присвячується пішоходам».

Здобувачі освіти 10 класу створили стінгазету-вікторину “Безпечний рух – наш вірний друг”, пам’ятку про безпеку дорожнього руху для школярів та передали все це дітям 4Б класу.

Також протягом місяця переглядались та обговорювались наступні відеоматеріали:

Також проведено ряд тематичних бесід: “Увага! Діти на дорозі”, “Ми свідомі пішоходи”, “Обов’язки пішоходів та інших учасників дорожнього руху”, “Правила переходу перехресть”.

В 11 класі проведено бесіди: «Будь уважним на дорозі», «Безпека дорожнього руху – запорука життя», інформаційна година «Світлофор – мій вірний товариш», вікторина «Правила дорожні повинен знати кожний».