5 грудня в усьому світі відзначається Міжнародний день волонтера.

Щороку 5 грудня відзначають Міжнародний день волонтерів. Свято заснували ще 1985 року з ініціативи Генеральної Асамблеї ООН. В Україні волонтерський рух почався в 90-х роках, а офіційно його визнали 10 грудня 2003 року, згідно з Постановою Кабміну.

Волонтерство – це покликання. Небайдужість до чужої біди, співпереживання, особливий спосіб мислення. Це те, що гуртує волонтерів та веде їх вперед. Саме завдяки волонтерам сотні тисяч людей і тварин по всьому світу отримують необхідну допомогу.

Роль волонтерів в Україні зараз, під час війни, важко переоцінити. Волонтери – одні з тих, хто завжди стоїть за спиною військових та допомагає їм, а також українцям на окупованих територіях, часто ризикуючи власним життям. Сьогодні волонтери – найпотужніша частина громадянського суспільства України, а волонтерський рух об’єднує всі міста й громади держави та всі соціальні групи. Це ідея, яка залучає до боротьби за свободу України мільйони людей із різних країн світу.

Волонтерство – це розмір твоєї душі,
це відчуття, коли віддаєш щось своє,
власне і радий поділитися тим…

Здобувачі освіти нашої гімназії долучилися до виховного заходу: « Українські волонтери, відважні й дивовижні». Діти із радістю прослухали притчу про добро, активно обговорювали роль волонтерства, взяли участь у квесті: « Кожен з нас волонтер».

Здобувачі освіти висловлювали слова- подяки нашим військовим та волонтерам, які невтомно допомагають. Учні також постійно беруть участь у різних акціях: «Коробка тепла», «Намалюй малюнок воїну України», “Серце доброти” та підтримують військових словами вдячності.

Перейти до вмісту