Урок правових знань

Урок правових знань

«Закон і право: відповідальність неповнолітніх за скоєння кримінальних правопорушень»

11 грудня 2023 року в рамках проведення Всеукраїнського тижня права з нагоди 75-ї річниці прийняття Загальної декларації прав людини в Бобровицькій гімназії відбувся урок правових знань для здобувачів освіти 8-9 класів з теми «Закон і право: відповідальність неповнолітніх за скоєння кримінальних правопорушень». Головні завдання уроку: сформувати в старшокласників навички правомірної поведінки, що дозволить у майбутньому уникнути ризиків скоєння злочинів та правопорушень; виховувати в них повагу до закону та прав людини; залучити до участі в цікавих правових заходах.

Світлана ОРЕЛ, спеціаліст з безпеки в освітньому середовищі відділу освіти, ознайомила старшокласників зі статтями Кримінального кодексу, які визначають відповідальність неповнолітніх за скоєні кримінальні проступки, правопорушення та злочини.  

У формі відеолекторію учні засвоїли поняття потерпілої, підозрюваної й обвинуваченої особи, підстави для визначення кримінальної відповідальності, класифікацію кримінальних правопорушень та детально розглянули статтю 22 Кримінального кодексу України, що регламентує відповідальність неповнолітніх у віці від 14 до 18 років за скоєні кримінальні правопорушення і злочини.

Під час настільної гри «Коло безпеки», що розроблена з урахуванням багаторічного спільного досвіду ВГЦ «Волонтер» та ЮНІСЕФ, діти визначили загальні поняття про насильство, його форми та шляхи запобігання.          

Тож, продовжуємо  формувати безпечний освітній простір, адже робота з підлітками щодо питань безпеки – це ключ до формування в них свідомого ставлення до потенційних загроз та правильних дій у критичних ситуаціях.

Перейти до вмісту