Всесвітній день боротьби з туберкульозом

24 березня – Всесвітній день боротьби з туберкульозом.

Туберкульоз – це бактеріальна інфекція, яка насамперед вражає легені та інші органи тіла. До найрозповсюдженіших симптомів належать: хронічний кашель з кров’янистим слизом, лихоманка та нічна пітливість, втрата ваги.

Джерело туберкульозної інфекції – хвора людина з активною формою захворювання, яка виділяє мікобактерію і передає хворобу повітряно-крапельним шляхом.
Туберкульоз вражає людей протягом тисячоліть і досі залишається одним із найбільш смертоносних інфекційних захворювань у світі. Щодня від нього вмирає близько 4000 людей. За даними World Health Organization (WHO), більше ніж 90% випадків захворювання на туберкульоз зафіксовано у країнах з низьким та середнім рівнем доходу. В Україні кожен 4-ий випадок туберкульозу – це мультирезистентний туберкульоз.

Ризик інфікування туберкульозом у ВІЛ-інфікованої особи зростає в десятки разів, захворювання може протікати у прихованій формі, без проявів. Окрім того, у людей з ВІЛ-інфекцією часто зустрічається позалегеневий туберкульоз, коли інфекція вражає лімфатичні вузли, кістки і суглоби, сечостатеві органи, плевру, головний мозок та його оболонки, очі, шкіру, кишківник та ін.

В рамках місячника боротьби з туберкульозом в Бобровицькій гімназії було проведено ряд заходів, спрямованих на підвищення обізнаності здобувачів освіти про руйнівні медичні, соціальні, економічні наслідки туберкульозу:

  • здобувачі освіти 6-Б, 8 та 9 класів прослухали лекцію “Туберкульоз – небезпечна соціальна хвороба” (Гришко І.П., Дітковська О.В.);
  • здобувачі освіти 5 та 6-Б класу написали диктант “Що потрібно знати про туберкульоз” (Баран В.О.);
  • здобувачі освіти 5 класу прослухали інформацію “Туберкульоз: шляхи зараження, профілактика, лікування” (Гришко І.П.).
Перейти до вмісту