Цей день в історії – День пам’яті

Головне зображення: автор

Саме 18 травня 1944 року розпочалася операція з депортації кримських татар. У цей день вшановують пам’ять жертв цього злочину (під час головної хвилі депортації 18-20 травня було виселено 180 014 осіб), а також відзначають його як День боротьби за права кримськотатарського народу.

Читати більше

Протягом 18-20 травня людей викидали з домівок і насильно вивозили у віддалені регіони СРСР без права повернення. О 3 годині ранку 18 травня співробітники НКВД, яких до цієї справи було залучено 32 тис, вдиралися в будинки, виділяли на збори від кількох хвилин до півгодини і зганяли людей. Протягом 2 днів кримських татар звозили машинами до залізничних станцій Бахчисарая, Джанкоя та Сімферополя, звідки ешелонами відправляли на схід. Для перевезення яких було використано 67 ешелонів. За ці дні депортовано понад 180 тис. кримських татар.

Дітям про цю подію розповість Книга-мандрівка

Педагог-організатор підготувала інформаційний стенд “Не стерти пам’яті народу” та провела інформування, на якому ознайомила дітей з подіями тих років.

Цей день в історії - День пам'яті

У 3-Б класі відбулась виховна година “Вшанування пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу”. Учні переглянули відео.

Цей день в історії - День пам'яті

Вчитель історії Ніколаєнко С.О. провів усний журнал для учнів 5 класу під назвою “18 травня 1944”.

Цей день в історії - День пам'яті

Вчитель історії, Адаменко Т.А. у 6-10 провела інформаційний дайджест “1944: трагедія кримськотатарського народу”

Цей день в історії - День пам'яті

Здобувачі освіти 8 класу переглянули документальний фільм “Кримські татари: Крим Наш!”

Учні 9 класу опрацювали інформацію із сайту Українського Інституту Національної Пам’яті про події тих років, підготували повідомлення, в режимі онлайн відвідали вечір-реквієм “Пам’ятаємо”

Вашій увазі також пропонуємо Перший кримськотатарський художній фільм про сталінські депортації “Хайтарма”