День пам’яті жертв голодомору та політичних репресій

Щорічно в четверту суботу листопада в Україні відзначається День пам’яті жертв голодомору та політичних репресій. Тяжким був голод 1932-1933 років. За офіційними даними загинуло близько 9 мільйонів, а за неофіційними – до 13 мільйонів жителів всієї країни.

22 листопала 2013 року в школі були проведені заходи: лінійка “Стоїть у скорботі мати -Україна”, бесіди “Голодомор – це геноцид нації”, виховні години “Німа правда історії”, “Голгофа голодної смерті” . Класні керівники та класоводи намагалися донести до сердець учнів страшні сторінки нашого минулого, усвідомлення того, як в наш час необхідно берегти народне надбання, і, насамперед, недопущення подібного в історії суспільства.
Класний керівник 9 класу Куриленко Л.І. провела відкриту виховнну годину “Жнива скорботи”, де розповіла про трагічні події того часу, масове вимирання українців. Діти читали зібрані свідчення очевидців голодомору , бентежно переглядали презентацію “Голодомор 1932-1933 роки в Україні”. Кульмінацією заходу стало запалення свічки пам’яті жертвам репресій та вшанування хвилиною мовчання.

У школі було організовано виставку малюнків та плакатів “Голодомор очима дітей”. Учнівські роботи краще проілюстрували масштаб трагедії, ніж сотні сказаних слів.
Ця трагічна сторінка минувшини постійно досліжується учнями нашої школи. Члени музейної ради поповнюють Книгу Пам’яті новими матеріалами, беруть участь у Всеукраїнських конкурсах. Напередодні трагічної річниці в шкільному краєзнавчому музеї проведено екскурсію для десятикласників. Учні ознайомилися зі спогадами очевидців, архівним матеріалом, відкрили для себе нові сторінки у літописі подій 1932-1933 років.

Перейти до вмісту