В рамках проведення Всеукраїнського тижня з протидії булінгу, який в 2021-2022 навчальному році проходив з 27 вересня по 1 жовтня 2021 року, в навчальному закладі проведено ряд тематичних заходів під спільним гаслом #STOPБулінг.
У 3 класі пройшла бесіда «Попередження булінгу в колективі», діти переглянули мультфільми про булінг.
В 6 класі – бесіда «СТОП булінг» та перегляд презентації «Україна без насильства».
У 8 класі було проведено бесіду «Булінг це … Види та способи його протистояння», перегляд відеопрезентації «Толерантність. Толерантне спілкування».
Булінг у класному колективі можна сміливо назвати «дорослою» проблемою. Адже дитяча агресія та систематичне цькування можуть призвести до жахливих наслідків. Як заохочувати здобувачів освіти до конструктивного вирішення конфліктів та створити сприятливу психологічну атмосферу в класі? Про це говорили 29 вересня на тренінговому заході соціальний педагог Наталія Маткасимова зі здобувачами освіти 5 класу.
Запропоновано було разом створити перелік правил поведінки, які допоможуть попередити булінг. Спільна робота над такими правилами та необхідність їх виконувати сприятиме формуванню позитивного психологічного клімату та зменшенню ризику виникнення конфліктів.
Варто розуміти що за булінг передбачена відповідальність. Хто може виступати сторонами в ситуаціях булінгу? Про це говорили зі здобувачами освіти 8 класу. Працювали діти в міні-групах. Запропоновано було об’єднатися у групи та дано кожній команді ватман, аркуші для нотаток, фломастери, маркери. Кожна група придумала та занотувала у вигляді «списку правил» відповіді на певні запитання: 1 команда: «Як уникнути конфлікту?»; 2 команда: «Як захистити себе від булінгу?». Потім команди презентували свої роботи та обговорили відповіді одне одного.
З метою вироблення у дітей небайдужості до проблеми булінгу, розвитку співчутливого ставлення до жертв насилля, у 10 класі протятом тижня переглядались та обговорювались відеоматеріали під спільною назвою “Булінг – проблема масштабна”.